همه‌ی خبرهای امروز
 • 16 ۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۰۹:۳۵

  محمدصادق جنان‌صفت

  بایدها و نبایدهای تفکیک وزارتخانه‌ها

  ساعت 24-نمایندگان مجلس در صحن علنی با یک ‌فوریت لایحه تفکیک وظایف و اختیارات دو وزارتخانه راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت موافقت کردند. در صورت تصویب نهایی جزئیات این لایحه، وظایف و اختیارات دو وزارتخانه راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت تفکیک شده و به ترتیب وزارتخانه‌های «راه و ترابری» و «مسکن و شهرسازی» و همچنین به منظور توسعه بازرگانی داخلی و خارجی در اقتصاد کشور وظایف مربوط به امور بازرگانی از وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهادکشاورزی تفکیک شده و وزارت «بازرگانی» تشکیل می‌شود.

 • ۱۳۹۶-۰۳-۲۰ ۱۰:۴۴

  حسین سلاح ورزی

  فلسفه جداسازی و درهم آمیزی وزارتخانه ها

  ساعت 24-جوامع مدرن در دنیای معاصر چند ویژگی دارند که آن‌ها را از جوامع پیشین متمایز می‌کند. از ویژگی‌های جامعه مدرن یکی وجود دولت مدرن است که ازیک‌طرف اختیارات حاکمیتی گسترده‌ای دارد و از سوی دیگر به لحاظ ساختار اداری به‌سوی لاغر شدن حرکت می‌کند. دولت‌ها در دوره معاصر بیشترین دخالت‌ها را در سطح سیاست‌گذاری مشارکتی با نهادهای مدنی دارند و می‌دانند که این مشارکت، دلیل چابک و چالاک بودن آن‌هاست.

 • ۱۳۹۶-۰۳-۱۸ ۱۰:۳۹

  عربستان :تنبیه قطرو پیام به ایران

  ساعت 24-بعد از سفر ترامپ که بی شک چراغ سبزی را به عربستان برای کلیدزدن تغییراتی ناشیانه نشان داد، عربستان آرام ننشست. کادر رهبری عربستان نخست به سراغ قطر رفته اند. 6راهبرد عربستان در برخورد با قطر به طور خلاصه به شرح زیر است: