همه‌ی خبرهای امروز
 • پوپولیسم ۱۳۹۶-۰۲-۰۵ ۱۲:۴۱

  پرسش ساعت 24 در این روزهای دااغ انتخابات

  پرچم پوپولیسم در دست کدام کاندیداست؟

  ساعت 24-کارنامه محمود احمدی نژاد و حلقه نخست یارانش که نهاد دولت و ریاست جمهوری را از تابستان 1384 تا تابستان 1392 در اختیار داشتند پر از کژکارکردها و بیراهه روی ها است و نقطه درخشانی ندارد که ایرانیان به آن افتخار کنند.این کارنامه ناروشن پیامدهای ناراحت کننده ای بر زندگی، کسب و کار و معیشت ایرانیان برجاگذاشت و مزه دهان ایرانی ها هنوز تلخ است و نمی توانند از فشار این تجربه ناروشن کمر راست کنند.

 • 2548 ۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۰۹:۲۵

  ساعت 24 تحلیل می کند

  کاندیداهای دوازدهم و جلوگیری از برگشت تحریم

  ساعت 24-تصور اینکه کشوری مثل چین و روسیه یا ژاپن و آمریکا بخواهند به کشوری مثل ایران وکشوردیگری در جهان سود مادی برسانند تصور غیر دقیق است ،مگر آنکه ایران نیز به آن کشور ها سودی برساند . این یک مساله منطقی و بر پایه عقل است که دو کشور وقتی با هم تجارت می کنند که تصور عینی از سود ومنفعت داشته باشند . در غیر این صورت نباید انتظار بیهوده داشته باشیم که چرا آن کشور یا این شرکت نمی خواهد ایران وضع بهتری داشته باشد .

 • كامپيوتر ۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۳۷

  یک توصیه به مشاوران و دست‌اندرکاران رسانه‌ای روحانی

  تولید محتوای تبلیغات کار کامپیوتربازان نیست

  ساعت ۲۴- محمدصادق جنان‌صفت: داستان استفاده از شکبه‌های اجتماعی مثل تلگرام، توییتر، فیس‌بوک و واتس‌آپ و... در انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری یک موضوع جذاب بحث‌های سیاسی در روزهایی است که در آن به سر می‌بریم.

 • بانك مركزي ۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۰:۴۶

  کاندیداها به جای شعار دادن و نکوهش غیرکارشناسانه به این پرسش جواب دهند

  اصلاحات اقتصادی از بخش مالی یا بخش واقعی؟

  ساعت ۲۴- دولت یازدهم این شانس را دارد که منتقدانش نابردبارند و نمی‌خواهند زحمت کشیده و نقد کارشناسانه را جایگزین نقد چشم بسته و بی‌هدف کنند. شهروندان ایرانی با توجه به سابقه، کارنامه، برنامه و منازعه‌های پیشین میان جناح‌های اصلی درگیر قدرت می‌فهمند که اکثر نقدها تنها برای این است که حرفی زده باشند.

 • كابينه روحاني ۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۹:۳۹

  اکثر نقدها غیرکارشناسانه و سخیف است

  افراط در نقد روحانی و ناکجاآباد مخالفان

  ساعت ۲۴- توپخانه سنگین مخالفان اصلاحات که حالا طیفی از تندخوها رهبری آنها را برعهده گرفته‌اند یکسره بر روی خیمه‌های روحانی و دولت مستقر آتش می‌ریزد. آتش‌افروزی مخالفان دولت که از روز نخست بر روی کار آمدن دولت یازدهم حتی برای یک لحظه قطع نشده است اما این روزها از اعتدال عرفی و سنتی و خط قرمزهایی که اصل نظام را هدف قرار نمی‌داد نیز عبور کرده است.

 • محمد قاسمي ۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۰:۰۰

  معاون اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس

  برجام نبود فروپاشی اقتصاد ایران قطعی بود

  ساعت ۲۴- تردید نکنید اگر برجام از راه نمی‌رسید تا موتور روشن شده از سوی امریکایی‌ها در قالب تحریم‌های وسیع را خاموش کند اقتصاد ایران به مرحله فروپاشی می‌رسید که پیامدهای آن ترسناک بود.

 • محسن خليلي ۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۹:۴۲

  محسن خلیلی رییس انجمن مدیران صنایع

  امیدواریم مردم ایران در انتخابات آینده موفق عمل کنند مثل انتخابات قبلی

  ساعت ۲۴- سالی که گذشت، برای ما فعالان اقتصادی و صنعتی، سالی بس دشوار و سخت بود؛ سالی که به گفته معاون اول محترم رییس‌جمهور سخت‌ترین سال از اول انقلاب بود، لذا باید برای رفع کاستی‌ها امیدوارانه تلاشی مضاعف نماییم. امسال با همت دولت محترم رشد اقتصادی حاصل و تورم مهار شد و ثبات و امنیت و آرامش بخصوص در پرتوی توافق ارزشمند «برجام» تا حدود زیادی در فضای کشور حاکم شد.

 • روحاني ۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۹:۲۰

  رقابت نفس‌گیر دو جناح حاکم در انتخابات دوازدهم

  خشم و هراس تندخوها نشانه شکست آنها در برابر روحانی است

  ساعت ۲۴- دو جناح سیاسی حاکم بر مجلس و دولت که از ۱۳۵۸ تا امروز اجازه نداده‌اند طیف سومی وارد حکومت شود اکنون و در آستانه انتخابات رقابت نفس‌گیری برای کسب آرای شهروندان در انتخابات آتی را در دستور کار قرار دادند.

 • قاليباف ۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۰۹:۴۴

  درحاشیه گفتارهای عجیب برخی کاندیداهای جبهه ضد اصلاحات

  انتخابات برای تقویت کارآمدی است نه تضعیف نهاد دولت

  ساعت ۲۴- انتخابات آزاد و سالم که در آن اکثریت شهروندان یک جامعه حاضر باشند و از سر آگاهی و با هدف افزایش منافع فردی و ملی رای دهند قلب دموکراسی است. به این معنی که جامعه‌های بشری به مرور زمان به اینجا رسیدند که شهروندان باید از میان خود گروهی را برای یک دوره معین برای اداره کشور انتخاب کنند و گروهی را که کارآمدتر هستند از راه دادن رای به مقام‌های اداره کشور برسانند.

 • تركيه ۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۰۹:۳۵

  اردوغان در همه‌پرسی برای افزایش قدرت در ترکیه پیروز شد

  به سوی مدرنیسم و آزادی یا استبداد؟

  ساعت ۲۴- مخالفان اردوغان با توجه به کارنامه وی و حزب متبوعش بیم آن را دارند که او به جای برقراری سنت‌های آزادیخواهی و دموکراسی ترکیه را به سوی استبداد هدایت کند. اما این هراس آنها نتوانست اکثریت شهروندان ترکیه را متقاعدکند و آنها به آنچه موردنظر اردوغان بود رای دادند.

 • انتخابات 96 ۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۰۹:۲۵

  اقتصاد ایران قربانی مبارزه‌های انتخاباتی خواهد شد؟

  برتری بدون چون و چرای اصلاح‌طلبان در مناظره‌های اقتصادی

  ساعت ۲۴- حالا می‌توان حدس زد کدام کاندیداهای نامدار برای مبارزه نفس‌گیر انتخاباتی دوازدهم، در مناظره‌ها حاضر خواهند شد. حسن روحانی رییس دولت مستقر، اسحاق جهانگیری معاون اول وی و محمد هاشمی برادر آیت‌الله فقید اکبر هاشمی رفسنجانی از سمت اصلاحات و اعتدال نفرات اصلی حاضر در رقابت نهایی خواهند بود. شاید در این سوی مبارزه کسان دیگری نیز تایید صلاحیت شوند و اگر تا آخر بمانند کار دشوار خواهد شد.

 • روحاني و قاليباف ۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۵۰

  ساعت ۲۴ گزارش می‌دهد

  جهنم و بهشت اقتصاد ایران در نبرد دوازدهم

  ساعت ۲۴- در حالی که مردان دولت حسن روحانی با استناد به آمار و ارقامی مثل کاهش نرخ تورم، افزایش سرمایه‌گذاری در نفت و گاز، افزایش تولید و صادرات نفت و احتمال افزایش پرداخت یارانه نقدی به گروه‌های کم‌درآمد می‌خواهند اقتصاد ایران را بهشتی نشان دهند، اما مخالفان با استناد به آمارهای دیگر اقتصاد را جهنمی نشان می‌دهند. محمد باقر قالیباف چهره شخاص اصولگرایان می‌گوید فقط ۴ درصد مردم ایران از این وضع رضایت دارند.

 • تركيه ۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۳۷

  شروع همه پرسی در ترکیه

  آیا مردم ترکیه اردوغان را تا ۲۰۲۹ حاکم می کنند؟

  ساعت ۲۴- همه‌پرسی تغییر قانونی اساسی در ترکیه از ساعاتی پیش شروع شده است. رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهوری این کشور که تا ساعات پایانی ادیروز (شنبه ۲۶ فروردین) برای جلب نظر رای‌دهندگان تلاش کرد، در نظر دارد با ایجاد تغییرات ساختاری در قانون اساسی ترکیه، نظام حکومت‌داری در این کشور را از پارلمان‌محوری به دولت‌مداری تغییر دهد.

 • انتخابات فرانسه ۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۹:۳۵

  کاندیداها چه وعده‌هایی به مردم فرانسه می‌دهند

  عبور احتمالی فرانسوی‌ها از سیطره چپ‌ها

  ساعت ۲۴- آخرین روزهای تبلیغات ریاست جمهوری در فرانسه سپری می‌شود و شهروندان این کشور البته شاید دیگر به تبلیغات اهمیت ندهند و بر انتخاب قبلی خود پابرجای بمانند. با این‌همه استراتژیست‌های جمع‌آوری رای از سبد دیگران تلاش خود را به اوج رسانده‌اند.

 • حميدي چرم مشهد ۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۲:۳۰

  حوله جدید تولید ایران از تیرماه به بازار عرضه می‌شود

  اراده صنعتگر ایرانی برای اخراج ترکیه از بازار حوله ایران

  ساعت ۲۴- منصوره نصرتی: ایده تولید انبوه حوله در اندازه بزرگ از آنجایی شکل گرفت که مهندس رضا حمیدی صاحب کارخانه‌های چرم مشهد، فرش مشهد و چینی مشهد به تبریز رفت. او در دیدار از فروشگاه‌هایی که تولیدات صنایع نساجی می‌فروختند دیدار می‌کرد که متوجه شد، بیشتر آنها حوله خارجی می‌فروشند و با نوعی سرافرازی از کیفیت بالای محصولی که عرضه می‌کنند، آن را تولید ترکیه معرفی کرده تا رضایت مشتری به دست آید.

 • روستانشين ۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۱:۳۹

  ساعت ۲۴ سطح زندگی شهرنشینان و روستانشینان را بررسی کرد

  درآمد شهری‌ها ۷۳ درصد بیشتر از روستایی‌ها

  درآمد روزانه هر روستایی ساکن در روستاهای سیستان و بلوچستان به طور متوسط ۶ هزار تومان است

  ساعت ۲۴- با وجود همه برنامه‌ریزی‌های دولت‌های جمهوری اسلامی از ۱۳۵۷ تا امروز و تلاش برای افزایش توانایی اقتصادی روستاییان و توجه بیشتر به محصولات کشاورزی اما جمعیت روستانشین ایران روندی کاهنده دارد.

 • انتخابات 96 ۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۰:۳۹

  کاندیداهایی که کالای عمومی عرضه می‌کنند

  ساعت ۲۴- کاندیداهای نامدار متقاضی به دست آوردن منصب و مقام عالی ریاست دولت دوازدهم به وزارت کشور رفته و ثبت‌نام کرده و می‌کنند تا یکی از گرانبهاترین شغل‌ها را به دست آورند. هر کاندیدایی به ویژه در سطوح بالاتر باور دارد کالایی به مردم عرضه خواهد کرد که آنها تقاضای بالایی برای آن دارند و به همین دلیل به او رای می‌دهند تا آن کالا را در بازار عرضه کند و شهروندان برای دریافت یا خرید آن بهای کمتری بپردازند.

 • صادرات نفت ۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۰:۲۸

  در حالی که در سال ۲۰۱۴ ایران نفت بیشتری تولید می‌کرد

  تولید نفت عراق ۱۶ درصد بیشتر از ایران

  ساعت ۲۴- آمارهای ارایه شده از سوی منابع معتبر جهانی نشان می‌دهد در حالی که تولید نفت ایران در سال ۲۰۱۴ رقم بسیار اندکی بالاتر از تولید نفت عراق بود، اما عراق در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ در تولید نفت از ایران جلو زد.

 • انتخابات فرانسه ۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۰:۰۹

  کمتر از ۱۰ روز مانده به انتخابات

  کاندیداهای فرانسوی هم فقط «شعارهای خوب» می‌دهند

  ساعت ۲۴- در حالی که کمتر از ۱۰ روز دیگر شهروندان فرانسوی به پای صندوق‌های رای می‌روند تا جانشین هولاند راتعیین کنند، مجادله میان کاندیداها به اوج می‌رسد. نکته جذاب این است که در انتخابات پیش رو شهروندان فرانسوی با کاندیداهایی مواجه هستند که «حرف‌های خوب،‌کلی و عوام‌پسند» می‌زنند و مبارزه با سرمایه‌داران و تروریست‌ها را در صدر شعارهای خود قرار داده‌اند. گزارش رادیو فرانسه درباره آخرین مسایل را در این باره می‌خوانید:

 • پتروشيمي خليج فارس ۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۱۱:۰۶

  پتروشیمی خلیج فارس یک غول با ترکیب عجیب سهامداران شده است

  غول‌هایی که صنعت پتروشیمی را تسخیر کرده‌اند

  ساعت ۲۴- غول‌های پتروشیمی ایران سالانه ۱۰ تا ۱۲ میلیارد دلار از تولیدات خود را صادر می‌کنند و با این فعالیت، صنایع پایین‌دستی استفاده‌کننده از محصولات آنها با دردسر تامین مواد اولیه مواجه شده‌اند. این مجادله میان غول‌های پتروشیمی و صدها تولیدکننده پایین‌درستی تا امروز همواره به نفع غول‌ها تمام شده است. چرا؟

 • اكسفام ۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۰۹:۵۹

  غول‌های صنعت و جهان سرمایه‌های خود را از شر مالیات به کجا می‌برند؟

  مکان‌هایی به نام بهشت مالیاتی

  ساعت ۲۴- رشد روزافزون تاسیس نهادهای مردمی و غیردولتی برای نظارت بر سازوکار گردش پول و تولید شرکت‌های دنیا با وجود فضای باز سیاسی در دنیا ممکن شده است. برخی نهادهای بین‌المللی که قابلیت بررسی مسایل بزرگ را دارند و از اطلاعات خوب و مناسب هم استفاده می‌کنند، اما به جای نظارت بر همه ابعاد فساد در همه سرزمین‌ها نگاه یک‌سویه دارند و بر روی فعالیت نظام آزاد متمرکز شده‌اند.

 • احمدي نژاد ۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۴:۰۵

  ساعت ۲۴ بررسی کرد

  پیمان‌شکنی بزرگ و عجیب احمدی‌نژاد و هفت گمانه در این باره

  ساعت ۲۴- محمود احمدی‌نژاد با کدام حساب – کتاب و با کدام تحلیل و اطلاعات دراختیارش پیمان‌شکنی کرد و برخلاف پیمانی که با مقام رهبری در حرف و در متن یک نامه بست، راهی وزارت کشور برای انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ کاندیدا شد؟

 • پالايشگاه ۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۲:۲۴

  ساعت ۲۴ گزارش می‌دهد

  رویاهای بربادرفته درآمدهای مصوب دولت

  ساعت ۲۴- دولت یازدهم بدون تردید در رویکرد به اداره جامعه تفاوت‌های بنیادین با دولت‌های نهم و دهم داشته و دارد. اما همین دولت نیز در اجرا ناگزیر بوده و هست همان راه‌های طی شده دولت‌های قبلی را سپری کند و تا جایی که ممکن است گام‌هایی به سوی اصلاح به ویژه در حوزه مالی بردارد.

 • سطح زندگي ۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۱:۴۱

  ساعت ۲۴ از گزارش مرکز آمار استخراج کرد

  سطح زندگی خانواده یک مقام عالی‌رتبه با خانواده یک کارگر ساده

  ساعت ۲۴- تفاوت سطح زندگی یک مقام عالی‌رتبه ایرانی با یک کارگر ساده این سرزمین شاید به لحاظ کیفیت و رضایت و مطلوبیت قابل اندازه‌گیری نباشد. رشد روزافزون شکاف درآمدی میان بخش‌هایی از مردم این کشور با گروه بزرگی از تهیدستان راه را برای حسرت و افسوس و شرایط ناسازگاری فراهم کرده است.

 • بخش خصوصي ۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۰:۲۴

  در گفت‌وگو با ساعت ۲۴ تحلیل شد

  امیدواری بخش خصوصی به ادامه ریاست جمهوری روحانی

  ساعت ۲۴- تجربه اداره کشور از سوی احمدی‌نژاد و حلقه اول یارانش در ۸ سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۲ نشان داد که کارگران، کشاورزان و پیشه‌وران خرده‌پا آسیب‌های جدی از شرایط پدیدار شده متحمل شدند. شعارهای غیراجرایی از سوی رییس‌جمهور سابق و اجازه دادن به نهادها و افراد ذی‌نفوذ برای حفظ قدرت موجب شد سیاست‌های اقتصادی به زیان شهرندان تمام شود.

 • 32ضصییسش ۱۳۹۶-۰۱-۲۲ ۱۱:۵۹

  سه دوره درفرایند مبارزات انتخابات رییس جمهوری در فرانسه تحلیل شد

  دوره دوم انصاف و دوره سوم برابری کامل تبلیغاتی در تلویزیون

  ساعت24-دوره دوم انصاف و دوره سوم برابری کامل تبلیغاتی در تلویزیون بدون چون و چرا باید قبول کنیم مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری در ایران با فرانسه تفاوت های بنیادین دارد که دلیل اصلی آن دیرپا بودن سنت انتخابات در فرانسه و نوپا بودن این سنت در ایران است . با توجه به اینکه در فرانسه نیز همانند ایران تلویزیون دولتی اهمیت دارد ماهیت استفاده از این ابزاار تبلیغاتی اهمیت دارد .

 • 32ضصییسش ۱۳۹۶-۰۱-۲۲ ۱۱:۴۸

  ساعت24 تحلیل می کند

  سرنوشت «نهاد دولت» در چنگ دولت دوازدهم

  ساعت24-بررسی کارشناسانه مبارزه سیاسی در ایران به ویژه مبارزه بر سر کسب قدرت نهفته در نهادهای دولت و مجلس از 1368 تا امروز نشان می‌دهد شوربختانه به سوی «دولت بی‌اعتبار» یا «دولت کم‌اعتبار» پیش رفته‌ایم.

 • دارو ۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۴:۰۹

  تحلیل کارشناسان از مصاف رییسی و روحانی

  اصلاح‌طلبان حریف را جدی می‌گیرند

  ساعت ۲۴- سرمربی‌های نامدار و اثرگذار در تاریخ فوتبال جهان سخن بسیار ارزنده‌ای دارند و البته آن را در دستور کار اجرا قرار می‌دهند. آنها می‌گویند برای برنده شدن در یک دوره از رقابت‌ها که تیم‌های گوناگون در آن حضور دارند باید این نکته را در کانون توجه قرار داد: «هیچ حریفی را نباید دست‌کم گرفت.»

 • شاغلان ۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۳:۴۴

  بررسی وضعیت اقتصادی شاغلان

  ساعت ۲۴- سید پیمان احمدی، کارشناس آمار اقتصادی در گفت‌وگویی به بررسی وضعیت شاغلان کشور پرداخت. مشروح گفت‌وگوی پیمان احمدی به شرح زیر است:

 • سلاح ورزي.JPG ۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۰:۴۲

  دکتر حسین سلاح‌ورزی نایب رییس اتاق ایران

  دولت برجام و مهار تورم را خوب معرفی نکرد

  ساعت ۲۴- قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران در اصل ۱۱۴ با این مضمون که «رییس‌جمهور برای مدت چهار سال با رای مستقیم مردم انتخاب می‌شود و انتخاب مجدد او تنها برای یک دوره بلامانع است» بر انتخابی بودن رییس‌جمهور تصریح دارد. رییس‌جمهور ایران مطابق با اصل ۱۱۳ با این تصریح که «پس از مقام رهبری رییس‌جمهور عالی‌ترین مقام رسمی کشور است...» دارای قدرت فوق‌العاده‌ای به حساب می‌آید.