همه‌ی خبرهای امروز
 • 02 امروز ۰۹:۱۲

  گاز ایران راهی به بازار اروپا نخواهد داشت؟

  نبرد گازی ترامپ باپوتین برسر بازار اروپا

  ساعت 24-25 یاحتی 20 سال پیش ایران امید وار بود بازار خوبی برای فروش گاز خود در بازار اروپا به دست آورد. این امید ها با بازی های اروسیه اما به مرور به یاس گرایش یافت و البته ایران نیز سرمایه گذار مناسب برای تولید و فروش گاز خود به کشورهای اروپایی پیدا نکرد. در این مدت اما روسیه بازار گاز اروپا را به انحصار در آورد و قطر نیز جای پای خوبی درصادرات گاز دارد.

 • روحانی دیروز ۱۹:۳۸

  برنامه های روحانی زیرتیغ تند خوهای داخلی و لج بازهای خارجی

  سردرگمی های اقتصاد ایران

  ساعت 24-شهروندان ایرانی با وجود خواندن وشنیدن دههاهزار گزارش ،یادداشت ،مقاله ، سخنرانی ،میزگرد و خبر وتفسیرهایی که تند خوهای داخلی علیه دولت روحانی از رسانه های خود منتشر کردند،اما برای باردوم به او رای دادند تا باردیگر دولت تشکیل دهد. چرا؟

 • 23 ۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۱:۵۷

  مجادله خانواده اصلاح طلبان برسر مدیریت شهری تهران

  همای شانس روی شانه‌های محسن هاشمی می‌نشیند؟

  ساعت 24-انتخاب شهردار تهران ماجرایی بزرگ در میان جناح سیاسی مشهور به اصلاح طلبان شده است . دو گروه اصلی این جناح شامل حزب کارگزاران سازندگی و حزب تازه تاسیس اتحاد ملت ایران که جانشین حزب مشارکت شده است تلاش دارند یکی از اعضای خود را در مقام شهرداری تهران بنشانند. از طرف حزب کارگزاران سازندگی ، محسن هاشمی و این روزها حسین مرعشی کاندیدا شده است و از طرف حزب رقیب درون جبهه‌ای نیز حبیب الله بیطرف و محمود حجتی .

 • 23 ۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۱:۵۳

  باشکست وعده های انجام ناشده از سوی سوسیالیست های حاکم

  مردم فرانسه به اقتصاد آزاد رای دادند

  ساعت 24-در شرایطی که احزاب سوسیالیست دردوره های گوناگون بر فرانسه حکومت کردند و تنها رقیب آنها نیز ملی گرایان بودند در انتخابات اخیر فرانسه فردی پیروز شد که با صراحت از اقتصاد آزاد و کوچک کردن دولت و توسعه بخش خصوصی با مردم حرف زد. شهروندان فرانسوی حرف اورا بر وعده های تکراری سوسیالیست ها و آرزوهای خطرناک ملی گراه ترجیح دادند.

 • 23 ۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۰۹:۰۴

  ترکیه به ایران و عراق آسیب جدی می رساند

  هشدار مقام آلمانی درباره خطر "جنگ آب در خاورمیانه"

  ساعت 24-ایران در منطقه بسیار پرآشوبی قرار دارد که زندگی امروز و فردایش را به حادثه های ناخواسته گره زده است. همسایگی با کشور غم انگیز و جنگ زده افغانستان در شرق ،همسایگی با عراقی که شعله های جنگ داخلی آن سالهاست ادامه دارد و همسایگی با ترکیه که جاه طلبی حزب حاکم بر آن کاررا از نظر های گوناگون سخت کرده است ، این ادعا را اثبات می کند.

 • 51 ۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۰:۵۴

  پنجره جمعیتی در ایران فرصت‌ها و تهدیدها

  فرصت ها ابدی نیستند و روزی ناپدید می شوند

  ساعت 24-ایران در حال حاضر، در شرایط «پنجره جمعیتی یعنی بهترین ساختار سنی برای برنامه‌ریزی پیشرفته و توسعه قرار دارد و جمعیت فعال اقتصادی یعنی سنین ١٥ تا ٦٤ سال آن، به بالاترین درجه فراوانی در ساختار سنی جمعیت رسیده است و این فرصتی استثنایی برای رشد و توسعه اقتصادی - اجتماعی و تحقق اهداف بلند انقلاب اسلامی است که به آن «هدیه جمعیتی» می‌گویند.

 • 51 ۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۰:۴۹

  صنعت توانمند برق رها شده در میان انبوه مشکلات

  باندهایی در مراکز دولتی برای واردات برق فعالیت می‌کنند

  ضعف‌های مدیریتی باعث شده باندهایی شکل بگیرند که به شدت دنبال واردات هستند . این باندها نبود یا کمبود بودجه را بهانه می‌کنند تا راه برای خط‌ های فاینانس به ویژه ازچین و کره جنوبی باز شود و واردات شکل بگیرد .

 • 51 ۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۰:۳۵

  هیچ چیز مانع سقوط قیمت نفت نیست

  بدشانسی های روحانی تمامی ندارد

  ساعت 24-دولت یازدهم ایران به ریاست حسن روحانی در سال 1392 در حالی شروع شد که روند فزاینده انواع تحریم های غرب علیه اقتصاد ایران به اوج رسیده بود . دولت تازه تاسیس حسن روحانی در سال 1392 با بدشانسی کارش را شروع کرد و تنها با تلاش و برنامه ریزی و متقاعد کردن نیروهای داخلی و قدرتهای بزرگ مثل آمریکا بود که تحریم ها ازنفس افتاد و ایران نفس تازه کرد. مهار تورم در دولت یازدهم اساس سیاستهای اقتصادی بود که با توجه به شرایط رکودی و رشدمنفی سالهای 1391 و 1392 قدرت خرید شهروندان راکاهش داد و بر ابعاد رکود اضافه کرد.

 • 32 ۱۳۹۶-۰۳-۳۰ ۱۰:۲۴

  رئیس هیات مدیره انجمن واردکنندگان دارو تشریح کرد

  صنعت داروسازی در توفان شبه دولتی ها و بدهی های دولت

  ساعت 24-درحالی که ارزش گردش اقتصاددارو در بازار ایران 1200میلیارد تومان است دولت رقمی برابر با 5000 میلیارد تومان از بدهی هایش به کارخانه های داروسازی را پس نمی دهد و به این ترتیب زندگی داروسازان در خطر است.

 • 32 ۱۳۹۶-۰۳-۳۰ ۱۰:۰۰

  انتخابات پارلمانی فرانسه نشان داد

  حزب‌های بزرگ و کیسه های خالی

  ساعت 24-دگرگونی‌های عمیق در صحنۀ سیاسی فرانسه که با ریاست جمهوری امانوئل ماکرون شروع شد و به شکست گستردۀ حزب‌های بزرگ در انتخابات پارلمانی انجامید، پیامدهای مالی سنگینی برای این احزاب دارد.

 • 32 ۱۳۹۶-۰۳-۳۰ ۰۹:۵۳

  تلاش تحسین برانگیز و واقعی برای رهایی از اقتصاد تک محصولی

  آنگولا ومتنوع سازی اقتصاد نفتی

  ساعت 24-کشوری که به دنبال متنوع کردن اقتصاد کشور است: آنگولا می خواهد از وابستگی اش به نفت بکاهد و به وضوح در راه متنوع کردن اقتصاد توجه اش به توسعه زیرساخت هاست.

 • 32 ۱۳۹۶-۰۳-۳۰ ۰۹:۰۳

  مدیرعامل دویچه وله هادر دهمین جهانی رسانه : جلوی آزادی عقیده را نمی‌توان گرفت

  وزیر اقتصاد آلمان :محدود شدن اطلاعات به شبکه های اجتماعی خطرناک است

  ساعت 24-موضوع رشد شتابان و شگفت انگیز وسایل ارتباطاتی و شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک ، توییتر ،تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی سیمای سیاست و کسب و کار دردنیارا دگرگون کرده است.

 • .325 ۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۶:۴۲

  راههای حفظ تعادل جمعیتی در ایران چگونه ممکن است

  مهاجرت های خطرناک از مناطق شرق و جنوب شرق ایران

  ساعت 24-مرکز تحقیقات استراتژیک وابسته به ریاست جمهوری به تازگی خلاصه گزارشی از عدم تعادل پراکنش جمعیت در ایران و پیامدهای خطرناک آن در آینده را منتشر کرده است که دارای نکات بسیار پر اهمیت در باره ایران آینده است. خلاصه شده گزارش را می خوانید:

 • .325 ۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۶:۳۳

  آقای روحانی خوب است از نگاههای بدبینانه جداسازی خبر خبرداشته باشید

  حزب موتلفه و امضاهای طلایی پشت تفکیک صنعت از تجارت

  ساعت 24-فلسفه نهان و پیدای قانون برنامه سوم توسعه که به گمان آگاهان یکی از برنامه های مترقی در دهه های اخیر به حساب می آید کوچک سازی دولت به لحاظ تصدیگری و نیرومند سازی این نهاد در مقوله مهم سیاستگذاری بود. برهمین اساس بود که ادغام وزارتخانه های صنایع و معادن ،جهادسازندگی و وزارت کشاورزی وبرخی از سازمانها مثل سازمان برنامه و بودجه با سازمان امور اداری و استخدامی و شمار دیگیری از نهادهای دولتی دیگر در دستور کار قرارگرفت .

 • .325 ۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۰۹:۳۳

  تناقض درحرف و خواسته تولیدکنندگان موادغذایی

  چشم به سخاوت دولت هنوز ادامه دارد

  ساعت 24-در حالی که تولید کنندگان و بازرگانان مدرن از اینکه دولت در امور تصدی گری شکایت دارند و در همایش ها و نشست ها و کمیسیون های اتاق خواستار کاهش دخالت دولت هستند تولید کنندگان صنایع غذایی اما از دولت یارانه می خواهند و هنوز چشم به سخاوت دولت دوخته اند. این رفتار دوگانه عجیب است و انگار دولت باید منابع مالی شهروندان را به آنها دهد که سود بیشتری به دست آورند.

 • 34 ۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۰۹:۱۰

  رقابت ایران و قطر دربرداشت گاز ادامه دارد

  قطر هنوز تندتر از ایران می دود

  ساعت 24-مناسبات ایران با کشور کوچک و ثروتمندقطر در هفته های اخیر از رقابت نفس گیر برای بهره برداری از میدان مشترک گازی به رقابت همراه با کمی رفاقت ناگزیر تغییر مسیر داده است.

 • 34 ۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۰۹:۰۷

  اسرار دویچه بانک آلمان از دادو ستد روسیه و ترامپ فاش می شوند؟

  ثروت و درآمد ترامپ:565شرکت و 594میلیون دلار درآمد

  ساعت 24-دونالد ترامپ در میان دهها نفری که در سده های سپری شده ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا را به دست آورده و به کاخ سفیدراه یافته است از نظر زندگی شخصی استثناست. او ثروتمند است و یکی از 150 ثروتمند آمریکا به حساب می آید. ویژگی دیگر ترامپ پنهان سازی درآمد و ثروتش بود که حالا در مقام ریاست جمهوری به مرور از پرده بیرون می افتد.

 • 34 ۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۰۹:۰۳

  ده غول ارزشمند جهان به انتخاب سی ان ان

  245 میلیارد دلار : ارزش گوگل

  ساعت 24-یک شرکت چینی و یک شرکت تولید و فروش فست فود به نام مک دونالد استثناهای قابل اعتنا در میان ده غول ارزشمند جهان هستند. شرکت چینی تنسنت از این جهت استثناست که آمریکایی نیست و مک دونالد به این دلیل استثنا به حساب می آید چون از جمله شرکت هایی است که زمینه فعالیتش فناوری اطلاعاتی نیست.

 • 2. ۱۳۹۶-۰۳-۲۷ ۱۰:۵۲

  اقتصاددان نامدار ایرانی شرایط امروز و دولت دوازدهم را تحلیل کرد

  دولت سرگردان ،شرایط بد بین المللی و سرمایه ناکافی داخلی

  ساعت 24-محمد مهدی بهکیش از اقتصاددانان وفادار به اقتصاد آزاد است که با اقتصاددانان همفکر خود یک تفاوت عمده دارد و آن فعالیت طولانی در اتاق بازرگانی ایران است. این فعالیت بهکیش که راه اورا برای رسیئن به نمایند اتاق بازرگانی بین المللی در ایران هموارکرده است وهمچنین ریاست اتاق ایران و ایتالیا در سالهای طولانی گذشته به بهکیش این امکان را داده است که تنگناهای اقتصاد ایران را از زاویه مناسبی ببیند.

 • 2. ۱۳۹۶-۰۳-۲۷ ۰۹:۴۳

  دنیای جدید و خطرناک از بازی قدرت درجهان گوشه چشم نشان می دهد

  رستاخیز دوباره برای ارتش آلمان ؟

  ساعت 24-ارتش آلمان در دوره ی از جنگ جهانی دوم و پس از آنکه ژاپن و ایتالیا تضعیف شدند به تنهایی با آمریکا ،شوروی ،فرانسه و بریتانیا می جنگید و مقاومت شدیدی نشان داد. شکست و سقوط ارتش هیتلر و روزهای صلح برای جهان برای دوکشور آلمان و ژاپن سرنوشت تازه ای تدارک دیده بود: دوغول جنگجو باید بدون ارتش زندگی کنند.

 • 2 ۱۳۹۶-۰۳-۲۵ ۱۰:۴۹

  احتمال درگیری داخلی و خارجی بریر بحران آب کمتر از 7 سال دیگر

  "آوارگان آب " در ایران راه افتاده اند

  ساعت 24-"تضعیف قدرت ملی " ،" احتمال درگیری داخلی" و"احتمال درگیری بین‌المللی " پیامد بحران بی‌آبی در ایران است که تا زمان وقوع آن سالهای زیادی باقی نمانده است. درگیری کشاورزان اصفهانی با بهره برداران از خط لوله انتقال آب به یزد از پیامدهای بی آبی در ایران 2025 است . بر اساس پیش بینی سازمان ملل متحد در سال 2025 یعنی 8 سال دیگر خطر کم آبی مزمن ایران را فرا می‌گیرد و ممکن است ایران بر سر آب با عراق ، آذربایجان ،و افغانستان بر سر بهره برداری از منابع آب اروند رود ،ارس و هیرمند ناگزیر به درگیری شود .

 • 2 ۱۳۹۶-۰۳-۲۵ ۱۰:۲۷

  شفاف سازی در باره فرایند وگروه اصلی انتخاب وزیران ضروری است

  هزارتوی انتخاب کابینه دوازدهم

  ساعت 24-در یک نشست تازه برگزار شده از سوی یک نهاد مهم پولی که درآن گروهی از مدیران مسئول و سردبیران رسانه ها حاضر بودند، یک روزنامه نگار اصلاح طلب به نقل از محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهور یادآورشد : جز شخص حسن روحانی هیچ فرد دیگری از اینکه وزیران کابینه دوازدهم و همچنین معاونان رییس جمهور چه کسانی هستند خبر ندارد. روزنامه نگار دیگری جواب داد این یک ادعای باطل و لاف زنی فردی است که درکانون انتقاد اصلاح طلبان در 4 سال اخیر بوده است و احتمالا جای خودش را رزرو کرده و می خواهد بر پیچیدگی معمای انتخاب کابینه دوازدهم بیفزاید.

 • 65 ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۳:۴۹

  آیا دولت دیدگاه اتاق بازرگانی راقبول می‌کند ؟

  راستی آزمایی دولت از سوی بخش خصوصی

  ساعت 24-دولت یازدهم به ویژه معاون اول رییس جمهور در 4 سال گذشته دست کم در حرف و نظر بیشترین همراهی رابا بخش خصوصی داشته‌اند. معاون اول رییس جمهوربا استناد به قانون به وزارتخانه‌ها دستور داد بدون مشورت بخش تصمیم نگیرند .

 • 25 ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۱:۵۱

  سردبیر ساعت 24 برای روزنامه ابتکار نوشت

  زندگی فقط دنبال نان دویدن نیست

  ساعت 24- نیست یرانیان به مثابه شهروند ایرانی تفاوت‌های معناداری با هم دارند. ساکنان مناطق کردنشین آداب و آیین خود را دارند، ترکمن‌ها رفتار و عادت خویش را دارند، ساکنان استان‌های جنوبی گویش و منش و روش‌هایی دارند که ساکنان مناطق مرکزی فاقد آن منش‌ها و روش‌ها هستند.

 • 25 ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۱:۳۳

  بابودجه ای 2 برابر بودجه عمومی ،شرکتهای دولتی است اربابان پنهان اقتصاد ایران هستند

  امنیت ایران دردست مدیران شرکتهای دولتی

  ساعت 24- باوجود همه برنامه ریزی ها برای کوچک کردن دولت اما بودجه های سالانه نشان می دهندشرکتهای دولتی در سال 1396 بودجه ای 2برابر بودجه عمومی را به خود اختصاص داده اند. به این ترتیب آنها اربابن واقعی اقتصاد ایران به حساب می آیند.

 • 25 ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۴:۱۵

  مجوزقانونی برای ختم بارداری (جنین مشکل دار) تا هفته 19

  ساعت 24 – منصوره نصرتی - هر فردی از ایرانیان در میان دوستان ، آشنایان و همکاران خود کودکانی را می‌بینند که با ناهنجاری‌های حرکتی متولد شده و اکنون برای خانواده‌ها اندوه و غم و برای جامعه ایرانی هزینه ساز شده‌اند . والدین این کودکان اگر اطلاعات و آگاهی کافی داشتند راه را برای تولد آنها می‌بستند . موضوع تولد یا سقط این کودکان دارای نارسایی‌های حرکتی هنوز در ایران مساله است . در حالی که بر اساس قانون مادران آبستن کودکان مشکل دار می‌توانند تا هفته نوزدهم بارداری یعنی 18 هفته و 6 روز نزد پزشکان رفته و به طور قانونی جنین خود را سقط کنند بسیاری از آنها از این قانون اطلاع ندارند و یا به دلایل گوناگون از رجوع به پزشک امتناع می‌کنند .

 • 01 ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۰:۴۵

  هشدار کارشناسان یک نهاد پژوهشی وابسته به مرکز تحقیقات استراتژیک

  اوترنت بیاید فیلترینگ و کنترل اینترنت بی معنی می شود

  ساعت 24-همکاران پژوهشی پژوهشکده تحقیقات راهبردی وابسته به مرکز تحقیقات استراتژیک در یکی از تازه ترین گزارش های تحقیقاتی خود که درباره پدیده ای به نام "اوترنت" است به نکته بسیار بااهمیتی اشاره کرده و نوشته است این پدیده روبه گسترش شتابان که به زودی در دسترس شهروندان جهانی قرار می گیرد درعمل فیلترینگ و کنترلاینترنت را بی معنا می کند. خلاصه ای از گزارش یادشده را می خوانید

 • 01 ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۰۹:۵۳

  تولید آسیب پذیرترین بخش اقتصاد از بازی های سیاسی بوده است

  هزینه های تولید زیر تیغ متغیرهای سیاسی

  ساعت 24-ایران در آینده ای نه چندان دور با سیل جوانان تحصیلکرده جویای کار مواجه خواهدشد و باید زمینه های اشتغال به کار برای آنها فراهم شود. این خواست جوانان اگر با پاسخ مناسب مواجه نشود و اشتغال پایدار و مستمر فراهم نشود پیامدهای ناشناس خواهد اشت .

 • 16 ۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۰۹:۳۵

  محمدصادق جنان‌صفت

  بایدها و نبایدهای تفکیک وزارتخانه‌ها

  ساعت 24-نمایندگان مجلس در صحن علنی با یک ‌فوریت لایحه تفکیک وظایف و اختیارات دو وزارتخانه راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت موافقت کردند. در صورت تصویب نهایی جزئیات این لایحه، وظایف و اختیارات دو وزارتخانه راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت تفکیک شده و به ترتیب وزارتخانه‌های «راه و ترابری» و «مسکن و شهرسازی» و همچنین به منظور توسعه بازرگانی داخلی و خارجی در اقتصاد کشور وظایف مربوط به امور بازرگانی از وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهادکشاورزی تفکیک شده و وزارت «بازرگانی» تشکیل می‌شود.

 • 16 ۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۰۹:۲۸

  اسحاق جهانگیری می داند 192 میلیارد دلار چقدر پول است

  دیو بیکاری ایران را می بلعد اگر مهار نشود

  ساعت 24-اسحاق جهانگیری با عدد و رقم آشناست و هنگامی که می گوید برای رسیدن به مرزهای قابل قبول نرخ رشد که راه را کاهش دردسرهای بزرگ نرخ بیکاری بالای جوانان را کاهش دهد بر عمق سختی امین ایم میزاپول آگاهی دارد. او می گوید برای حل چالش سترگ بیکاری باید سالانه 770 هزار میلیارد تومان منابع مالی تامین شود. اگر میانگین قیمت دلار در سال 1396 معادل 4هزار تومان باشد باید امسال که سه ماه آن نیز تمام شده است باید 190 میلیارددلار منابع مالی تامین شود.