همه‌ی خبرهای امروز
 • 02 ۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۱:۰۸

  پرش ناگهانی اندام‌های بدن در خواب

  ساعت 24-وقتی در بدن تغییری رخ می‌دهد ،بدن به روش‌های متفاوت با ما سخن می‌گوید . مثلاً آیا تاکنون وقتی تازه به خواب‌رفته‌اید، دچار پرش ناگهانی اندام‌های بدن خود شده‌اید ؟ حتماً کنجکاوید بدانید دلیل این حرکات غیرارادی چیست ؟

 • 0215 ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۰۹:۰۹

  خطر جدید و عجیب آووکادو

  ساعت 24-در زندگی روزمره انسان با خطرات بزرگ و کوچک زیادی روبرو است: تصادف، شکستن دست و پا و قربانی جیب‌برشدن. پزشکان بریتانیایی به تازگی خطر دیگری را که هرروز در کمین انسان است، نیز کشف کرده‌اند: پوست‌کندن آووکادو. آووکادو یا "گلابی تمساح" عنوان میوه‌ای معروف است که خاصیت‌های زیادی دارد و از جمله سرشار از ویتامین‌ها، به ویژه ویتامین K و E است.

 • 0215 ۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۰۹:۰۸

  به زودی ،خودروی پرنده و خودروی بدون راننده در خدمت انسان

  ساعت 24-انسان هوشمندترین پدیده شناخته شده برروی کره زمین است و با استفاده از مغز بزرگ خود به آرامی و گاه با شتاب به ارزوهایش می رسد . انسان هرکاری می کند تا آسان تر زندگی کند و از آرامش برخوردار شود.

 • 2 ۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۰۱

  مصرف سوشی 'ممکن است موجب عفونت انگلی شود'

  ساعت 24-پزشکان در بریتانیا در تحقیقات اخیر خود نسبت به وجود انگل در سوشی هشدار داده‌اند.بر اساس تحقیقاتی که در نشریه پزشکی بریتانیا منتشر شده افزایش عفونت‌های انگلی ممکن است مرتبط به عادات تغذیه‌ای و افزایش محبوبیت بیش از پیش سوشی در کشورهای غربی باشد.

 • 32 ۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۰۹:۲۷

  این 'بچه اژدهای معروف' کیست؟

  ساعت 24-فسیل یک بچه دایناسور که بیش از ۲۵ سال پیش در چین کشف شده بود، رسما به عنوان یک گونه جدید از دایناسورهای پردار شناخته شده است.این بچه دایناسور که با عنوان "لویی کوچیکه" هم شناخته می‌شود، بین چند تخم در لانه یک دایناسور پیدا شد.دیرینه‌شناسان اسم این گونه جدید را "بی‌بیلونگ سیننسیس" گذاشته‌اند که به معنای "بچه اژدهای چینی" است.آنها می‌گویند که این بچه اژدها اولین نمونه شناخته‌شده از یک دایناسور عظیم پرنده‌مانند است و به گروهی تعلق دارد که تحت عنوان وویراپتوروساروس" شناخته می‌شود.

 • 256 ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۲:۱۶

  استفاده از گوش پاک‌کن وبروز آسیب‌های خفیف تا جدی

  ساعت 24-آیا شما برای تمیز کردن گوش معمولا از گوش پاک‌کن استفاده می‌کنید ؟ پژوهشگران هشدار می‌دهند شاید استفاده از گوش پاک‌کن برای تمیز کردن گوش بی‌ضرر به نظر آید اما گوش پاک‌کن سبب صدمات جزیی وشدیدی می‌شود .

 • 256 ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۹:۵۴

  رسم کهنسال دفن مردگان ازطرف انسان

  ساعت 24-دانشمندان پس از بررسی فسیل‌هایی که در "مهد بشر" یافته بودند، این احتمال را مطرح کرده‌اند که شاید انسان نالدی (هومونالدی) همزمان با انسان هوشمند (انسان امروزی) می‌زیسته و احتمالا مثل انسان امروزی، مردگان خود را در غار دفن می‌کرده است.این یافته‌ باعث حیرت دانشمندان شده است که چگونه انسانی که مغزش یک سوم انسان امروزی بوده، چنین رفتار پیچیده‌ای داشته است.

 • 256 ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۹:۳۳

  5کار برای اینکه سنگ کلیه نگیرید

  ساعت 24-"سنگ کلیه" از بیماری‌هایی است که چون در مراحل ابتدایی شکل‌گیری دردناک نیست، عمدتا در مراحل پیشرفته‌ تشخیص داده می‌شود. ولی پژوهشگران می‌گویند که با رعایت پنج توصیه می‌توان از ابتلا به این بیماری در امان ماند."سنگ کلیه" اصولا از نمک‌های اسیدی و املاح موجود در ادرار ساخته می‌شود. به عبارت دیگر ادرار غلیظ شده امکان کریستالی‌شدن و چسبیدن مواد معدنی به یکدیگر را فراهم می‌سازد.

 • 025 ۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۰۹:۱۲

  65درصدامریکایی ها یک حیوان درخانه دارند

  ساعت 24-بنابه گزارش انجمن محصولات حیوانات خانگی آمریکا، پیش بینی می شود که در سال ۲۰۱۷ بیش از ۶۹ میلیارد دلار خرج محصولات حیوانات خانگی شود که در مقایسه با سال ۲۰۱۶ که این رقم نزدیک به ۶۷ میلیارد دلار بود، افزایش چشمگیری است.حیوانات خانگی در بین مردم آمریکا هواداران زیادی دارد و حدود ۶۵ درصد از خانواده های آمریکایی حداقل یک حیوان خانگی دارند. خیلی از صاحبان این حیوانات آنها را لوس کرده و حاضرند هر کاری را برای آنها انجام دهند و هر چیزی که مد می شود را بخرند.

 • 025 ۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۰۹:۱۱

  پهپاد و کاوش مکانهای صعب العبور ماقبل تاریخ

  ساعت24-خولیان لوپز گومز، خبرنگار یورونیوز: «در غار اسکلادینا در بلژیک هستیم. متخصصان ماقبل تاریخ اعلام کرده اند انسانهای نئاندرتال حدود صد هزار سال پیش به این غار می آمدند. با استفاده از محصولات دنیای تکنولوژی از جمله پهپاد محققان می توانند تحقیقات خود را گسترش دهند.

 • 258 ۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۰۹:۱۲

  زمین 100 سال دیگر مهمان انسان است

  ساعت 24-استیون هاوکینگ، کیهان‌شناس سرشناس، معتقد است که بشر باید خود را برای کوچ قریب‌الوقوع به سیاره‌های بیگانه آماده کند. به گفته او ۱۰۰ سال بعد، زمین دیگر سیاره‌ای قابل سکونت نبوده و بشر باید به فکر زندگی در جایی دیگر باشد.سرشناس‌ترین پژوهشگر جهان نگران آینده سیاره ماست. او هشدار می‌دهد که خطر تغییرات اقلیمی، برخورد سیارک‌ها به زمین، بیماری‌های همه‌گیر و رشد جمعیت می‌تواند زمین را غیر قابل سکونت کند.هاوکینگ به شبکه جهانی بی‌بی‌سی گفته است، موجودیت بشر می‌تواند در ۱۰۰ سال آینده با خطرات جدی مواجه شود، به همین دلیل هم انسان‌ها بایستی به‌زودی به فکر نقل مکان به سیاره‌های بیگانه باشند.

 • 02 ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۹:۰۷

  راهی برای جلوگیری از مزمن شدن درد کمر

  ساعت 24-میلیونها نفر از درد مفاصل و عضلات رنج می کشند و این درد، گاه غیر قابل تحمل می شود. یکی از این بیماران اسپرانزا باس است که اخیرا کار خود را به دلیل مشکلات مکرر کمر رها کرده است.

 • 02 ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۹:۰۲

  دلایل بی اثری رژیم‌های غذایی و ورزش در چاقی افراد

  ساعت 24-اغلب رژیم‌های غذایی و ورزش کمکی به لاغر شدن نمی‌کنند. حتی برخی پزشکان نیز شماری از خطاهای مربوط به رژیم غذایی را توصیه می‌کنند. کارشناسان در رابطه با رژیم غذایی به ۴ خطای عمده ‌اشاره می‌کنند.

 • 254 ۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۰۹:۱۴

  فکرکن ببین چرا به موبایل اعتیاد پیدا کردی

  ساعت24-مکس استوسل در سال ۲۰۱۵ میلادی به "بیداری" رسید. او به عنوان یک استراتژیست موفق در عرصه شبکه‌های اجتماعی، برای چندین شرکت بزرگ چندملیتی کار می‌کرد، اما می گوید که در همان سال "دریافتم که بخشی از کاری که انجام می‌دهم، عملا در راستای منافع مردم نیست."استوسل اکنون یکی از عوامل مهم و کلیدی جنبش "وقت تلف نکنیم" است.

 • 254 ۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۰۹:۱۱

  6دلیل برای بدخوابی بیشتر زنها به مردها

  ساعت 24-بر اساس پژوهش‌تازه‌ای از دانشگاه لایپزیگ آلمان شمار زنانی که به بدخوابی یا کم‌خوابی دچار هستند، به مراتب بیشتر از مردان است. کارشناسان دلایل گوناگونی را برای این پدیده عنوان می‌کنند.

 • 25425 ۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۹:۱۲

  استخراج عناصر کمیاب خاکی از پسماندهای صنعتی

  ساعت 24-چگونه می توان پسماندهای صنعتی را به منابع با ارزش تبدیل کرد؟ دانشمندان یونانی فناوری جدیدی طراحی کرده اند که با آن می توان از زباله آلومینیوم، عناصر خاکی کمیاب استخراج کرد. روشی که محققان این طرح بکار می برند با محیط زیست هم سازگار است.

 • 25425 ۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۹:۰۸

  طرح اروپایی تصفیه فاضلاب شهری بدون مصرف انرژی

  ساعت 24-محققان طرحی اروپایی در اسپانیا مشغول آزمایش روی این موضوع هستند که چگونه می توان با استفاده از الکتروباکتری روشهایی برای تصفیه آب پیدا کرد که با محیط زیست سازگار باشد.باکتریهایی را که ضمن تجزیه مواد آلی زائد الکتریسیته تولید می کنند، می توان در تصفیه آب به کار برد.

 • 34 ۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۰۹:۰۲

  احتمال سکته قلبی در گروه خونی O 'کمی کمتر از دیگران است'

  ساعت 24-محققان می‌گویند احتمال سکته قلبی در کسانی که گروه خونی O ندارند اندکی بیشتر از دیگران است.محققان در هلند نتایج تحقیقات دیگر را در این زمینه را بررسی کردند، تحقیقاتی که در مجموع روی یک میلیون و سیصد هزار نفر انجام شده بودند.

 • درمان سرطان ۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۰۷

  تاثیر جنگل‌درمانی بر فشار خون و درمان سرطان

  ساعت 24-پژوهشگران ژاپنی به این نتیجه رسیده‌اند که نیم‌ساعت پیاده‌روی در جنگل باعث کاهش فشار خون و آرامش روان می‌شود. در آلمان نخستین جنگل "درمان‌بخش" آغاز به کار کرد. اقامت در محیط پردرخت سلول‌های ضد سرطان را فعال می‌کند.اینکه جنگل و فضای سبز بر سلامت جسم و روان انسان موثر است تازگی ندارد. از دیرباز انسان‌ها برای آرامش درونی به فضای سبز پناه می‌برده‌اند و هنوز هم، با وجود نابودی بخش زیادی از جنگل‌ها در سراسر جهان، علاقه انسان‌ها به طبیعت سرسبز کاهش نیافته است

 • 56 ۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۰۱

  کشف دی‌ان‌ای گونه های منقرض انسان در رسوبات غارها

  ساعت 24-محققان موفق به استخراج دی ان ای گونه های مقرض شده انسان از رسوباتی در غارها شده اند و این درحالی است که حتی اسکلت این گونه ها باقی نمانده است.آنها این مواد ژنتیکی را در رسوب های جمع آوری شده از هفت محوطه باستانی پیدا کردند.بقایای انسان های کهن بسیار نادر است بنابراین یافته های تازه می تواند به دانشمندان کمک کند ساکنان محوطه هایی که آثار باستانی در آنها کشف شده را شناسایی کنند.

 • 256 ۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۱۴

  انسان‌های اولیه «۱۳۰ هزار سال» پیش وارد قاره آمریکا شدند

  ساعت 24-باستان شناسان می‌گویند به شواهدی دست یافته اند که نشان می‌دهد انسان‌ تقریبا صد هزار سال پیش‌تر از آنچه تا کنون فرض می‌شود، پا بر سواحل جنوبی کالیفرنیا گذاشته است.باستان شناسان می‌گویند به شواهدی دست یافته اند که نشان می‌دهد انسان‌ تقریبا صد هزار سال پیش‌تر از آنچه تا کنون فرض می‌شود، پا بر سواحل جنوبی کالیفرنیا گذاشته است.باستان شناسان می‌گویند به شواهدی دست یافته اند که نشان می‌دهد انسان‌ها بسیار زودتر از آنچه که تا کنون تصور می‌شود، پا بر خاک قاره آمریکا گذاشته‌اند.

 • ۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۰۲

  کشف یک شهر زیرزمینی تاریخی در نزدیکی همدان

  ساعت 24-ایران سرزمینی بسیارکهن است که تاریخ آن نشان می دهد از کشورهای تمدن ساز بوده است. ناتوانی دانش باستان شناسی در ایران به ویژه بی علاقگی به کشف تمدن مادی ایرانی راه را بر شناخت ایران تنگ کرده است.

 • 25 ۱۳۹۶-۰۲-۰۷ ۰۹:۳۲

  قوچ تک شاخ در ایسلند

  ساعت 24-یک دامدار اهل ایسلند بهار سال گذشته وقتی که گوسفندانش را در دامنه کوهستان به چراگاه برده بود با اتفاقی رو به رو شد که هرگز تصورش را هم نمی‌کرد.او در فصل پاییز وقتی که گوسفندان را از دامنه کوهستان بازمی‌گرداند متوجه شد که یکی از آنان همراه گله نیست. حوالی کریسمس دیگر چوپانان حیوانی را یافتند که به باورشان نوعی بز بود. این حیوان در واقع همان قوچ گمشده‌ای بود که حالا به جای دو یا چهار شاخ، تک شاخ بود. 1پ

 • 25 ۱۳۹۶-۰۲-۰۷ ۰۹:۱۱

  کشف اسکلت انسان اولیه 3میلیون سال پیش

  ساعت 24-محققان می گویند مطالعات حاکیست که یک نوع انسان اولیه، که تصور می شد قدمت آن شاید به سه میلیون سال برسد، تا دوره های خیلی اخیرتر زندگی می کرده است.بقایای ۱۵ اسکلت ناقص متعلق به گونه "هومو نالدی" در سال ۲۰۱۵ کشف شد.این بقایا در عمق غارهای تو در تویی در آفریقای جنوبی و توسط تیمی تحت سرپرستی لی برگر از دانشگاه ویتس کشف شد.او اکنون می گوید که این بقایا احتمالا فقط ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار سال قدمت دارند.