همه‌ی خبرهای امروز
 • 23 امروز ۰۹:۲۵

  درباره مارکونی و اختراع سرنوشت سازاو یعنی بیسیم

  ساعت 24-گوییلمو جووانی ماریا مارکونی، بنیان‌گذار ارتباطات بیسیم، در ۲۵ آوریل سال ۱۸۷۴، یعنی ۱۴۳ سال پیش در بولونیای ایتالیا زاده شد.او فرزند نجیب‌زاده‌ای به نام جوزپه مارکونی و همسر ایرلندیش آنی جیمسون بود.

 • 23 امروز ۰۹:۲۱

  کالا بخریم خوشحال می شویم یا وقت

  ساعت 24-این نتیجه مجموعه مطالعاتی است که در دانشگاه‌های بریتتیش کلمبیای کانادا، هاروارد آمریکا و ماستریخت هلند انجام شده و نتیجه آن در نشریه پیشرفت‌های آکادمی ملی علوم آمریکا منتشر شده است. "قحطی وقت" یکی از پدیده‌های زندگی معاصر است که مردم را در در کشورهای مختلف به دلیل کمبود وقت در زندگی روزمره دچار استرس و نگرانی می‌کند.روان‌شناسان می‌گویند استرس ناشی از کمبود وقت بر سلامت افراد تاثیر منفی دارد و موجب اضطراب و بی‌خوابی می‌شود.از این رو آنها می‌خواستند بدانند که آیا خرید وقت آزاد - مثل پول دادن برای انجام کارهای خانه - می‌تواند باعث رضایت از زندگی شود یا نه.

 • 32 دیروز ۱۲:۴۷

  اگر سکته کردید تا پنج سال مراقب خودتان باشید

  ساعت 24-پژوهشی درباره سکته نشان داده افرادی که یک بار جان به در برده‌اند٬ بیش از آنچه در گذشته تصور می‌شد٬ در معرض خطر هستند.محققان کانادایی می‌گویند افرادی که یک بار سکته مغزی کامل یا ناقص کرده‌اند٬ دو برابر بیش از هم‌سن‌های خود در معرض سکته مجدد٬ حمله قلبی یا خطر مرگ در یک سال بعد از سکته اول هستند.

 • 32 دیروز ۱۱:۴۵

  مغز سالم در روده سالم است

  ساعت 24-پژوهشگران می‌گویند، روده انسان در ایجاد بسیاری از بیماری‌ها حرف اول را می‌زند. برای مثال پارکینسون و آلزایمر و ام اس. آنها این نقش تعیین‌کننده را به باکتری‌ها نسبت می‌دهند.هر انسان حدود دو کیلو از آنها را در خود حمل می‌کند؛ میلیون‌ها باکتری مثلا روی پوست یا در روده.

 • 25 ۱۳۹۶-۰۵-۰۲ ۰۹:۱۹

  ربات های دایناسور در باغ وحش لندن

  ساعت 24-در این نمایشگاه با عنوان «زورسیک» (Zoorasssic) ترکیبی از کلمه Zoo به معنای باغ وحش و ژوراسیک، بازدید کنندگان می توانند در زمان به عقب باز گشته، و دایناسورهای رباتیک شبیه دایناسورهای دوران مسوزوئیک، که تقریباً ۶۵ میلیون سال پیش روی کره زمین زندگی می کردند را ببینند مثل تیرانوسوروس، دایناسور وحشتناک گوشتخوار و تراسراتاپس یا دایناسور سه شاخ گیاهخوار.

 • 25 ۱۳۹۶-۰۵-۰۲ ۰۹:۰۶

  «هوشمندترین» شرکت‌های جهان

  ساعت 24-براساس گزارش فوربس، شرکت «ان‌ویدیا» که در جهان بیشتر به ساخت پردازنده‌های گرافیکی شناخته می‌شود هوشمندترین شرکت جهان معرفی شد. دلیل این انتخاب به فناوری‌های پیش‌رو این شرکت و مدل‌های کسب کار پیچیده و چندلایه این شرکت باز می‌گردد.فعالیت در زمینه خودروهای خودران یکی از فعالیت‌های شرکت «ان‌ویدیا» است. شرکت «ان‌ویدیا» در حوزه هوش مصنوعی روی تکنولوژی خودروهای خودران نیز کار می‌کند.

 • 25 ۱۳۹۶-۰۵-۰۲ ۰۹:۰۱

  گربه دوبار اهلی شد

  ساعت 24-اجداد گربه‌های خانگی گربه‌های وحشی بوده‌اند که انسان دو بار آنها را اهلی کرده است، یک بار در خاور نزدیک و یک بار در مصر.بر اساس بزرگترین تحقیقی که درباره اجداد گربه‌های خانگی انجام شده کشاورزان خاور نزدیک احتمالا اولین کسانی بوده‌اند که گربه را در حدود ۹ هزار سال پیش اهلی کرده‌اند.چند هزار سال بعد گربه‌های اهلی از مصر باستان از راه دریا یا دیگر راه‌های تجاری به بقیه دنیا سفر کردند و در همه جا پراکنده شدند و اکنون فقط قطب جنوب است که گربه‌ها در آن زندگی نمی‌کنند.

 • 12 ۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۰۹:۴۱

  درمان سیل زدگان بولیوی با طب سنتی

  ساعت 24-از سال ۱۹۰۰ تاکنون حدود ۴۰ مورد سیل در بولیوی فاجعه به بار آورده است. تعداد و شدت این فجایع رو به افزایش است.این حوادث تاکنون جان ۱۴۰ هزار نفر را گرفته و سه میلیون سیل زده بر جا گذاشته است.بیش از بیست روستا در بولیوی به دلیل نزدیکی به رودخانه در معرض خطر دائمی طغیان آب هستند. کاپاینا در کنار رود بنی از آن جمله است که ۲۵ خانوار در آن زندگی می کنند.

 • 12 ۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۰۹:۳۵

  پلکان متحرک کمکی برای سالمندان

  ساعت 24-محققان آمریکایی پلکان‌های متحرکی ساخته‌اند که بالا رفتن یا پایین آمدن از پله‌ها را راحت‌تر از گذشته می‌کند. بخصوص افرادی که در ارتباط با استفاده از پله‌ها با مشکل روبرو هستند، از آمدن پلکان متحرک خوشحال‌اند.تاکنون کسانی که به دلیل افزایش سن نمی‌توانستند از پله‌ها بالا یا پایین بروند محتاج آسانسور یا پله‌های برقی بودند. اکنون محققان آمریکایی پلکانی ساخته‌اند که به کمک سالمندان آمده و بالا یا پایین رفتن از پله‌ها را برای‌شان تسهیل می‌کند.

 • 12 ۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۰۹:۳۱

  کشف تازه درباره تاریخ ورود انسان به استرالیا

  ساعت 24-باستان‌شناسان به شواهدی دست یافته‌اند که نشان می‌دهد بومیان استرالیا دست کم از ۶۵ هزار سال قبل در استرالیا سکونت داشته‌اند.این کشف نشان می‌دهد که آنها ۱۸ هزار سال زودتر از آنچه قبلا تصور می‌شد وارد این قاره شده بودند.این موضوع پس از کاوش در صخره‌ای واقع در منطقه شمالی مطرح شد. در این صخره ابزارهای پیچیده ساخته دست بشر به دست آمده است.

 • مریخ ۱۳۹۶-۰۴-۲۲ ۲۰:۱۳

  پای ساختمان سازان به مریخ باز شد!

  ساعت 24- سازمان های خصوصی در دنیا با شعار انتقال مردم به سیاره مریخ و سهیم شدن در منافع ناشی از حفاری معادن مریخ طرفدار پیدا کرده و در حال جمع آوری منابع مالی هستند.

 • 02 ۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۰۹:۱۶

  فواید درمانی فلفل قرمز؛ شایعه یا واقعیت؟

  ساعت 24-فلفل تند قرمز یا چیلی غذا را تند می‌کند، اما خارج از آشپزخانه هم کاربردهایی دارد. چیلی حاوی ماده‌ای است که در مقابله با گرفتگی‌ها و دردهای عضلانی بسیار اثربخش است.

 • 23 ۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۰۹:۰۷

  اروپا و ژاپن درپی کشف اسرار عطارد

  ساعت 24-مدارگردهای فضایی اروپایی و ژاپنی که قرار است ماموریت به سیاره عطارد را آغاز کنند، امروز در آژانس فضایی اروپا به نمایش در می‌آیند.این دو مدارگرد به هم متصل خواهند شد تا سفرشان از زمین به عطارد را همراه با هم آغاز کنند.

 • مغز انسان ۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۰۹:۰۲

  پاک کردن خاطرات تلخ از ذهن به یاری تحقیقات تازه

  ساعت 24-آیا دانش می‌تواند در آینده‌ای نزدیک در یک چشم به هم زدن خاطرات ناگوار را از ذهن بزداید؟ تجربه‌ای علمی روی حلزون‌ها نشان می‌دهد که این رؤیا خیلی هم دور از دسترس نیست.

 • 445 ۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۰۹:۰۶

  زیردریایی شخصی برای سفر لوکس در اعماق اقیانوس

  ساعت 24-زیردریایی لوکسشخصی که داخل آن شبیه کشتی‌های تفریحی ساخته شده ۱۸ متر طول دارد و دارای ظرفیت ۲۰ سرنشین است. خیلی از ثروتمندان جهان دارای کشتی تفریحی شخصی یا هواپیمای شخصی هستند اما همچنان یکی از رویاها باقی مانده و آن ساخت زیردریایی شخصی و تفریحی است.

 • 445 ۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۰۹:۰۴

  ولوو از ۲۰۱۹ فقط خودروهای با موتور الکتریکی

  ساعت 24-ولوو اولین شرکت خودروسازی سنتی است که از سال ۲۰۱۹ در تمام مدل‌های خود موتور الکتریکی نصب می‌کند و به طور کلی موتورهای سوخت‌سوز را کنار خواهد گذاشت.به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این شرکت خودروسازی سوئدی که از سال ۱۹۲۷ تولید خودرو را آغاز کرده است روز چهارشنبه ۱۴ تیرماه اعلام کرد که دلیل این تصمیم تمایل مشتریان بوده و آن را «مهمترین تصمیم یک شرکت خودروسازی» توصیف کرد.

 • 12 ۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۰۹:۰۵

  اپلیکیشنی برای مقابله با بیماری زوال عقل

  ساعت 24-بیماری زوال عقل در سراسر جهان در حال رشد سریع است. یک گروه تحقیقاتی در دانشگاه کمبریج اپلیکیشنی طراحی کرده‌ که بازی با آن به مرور علایم زوال عقل نظیر افت حافظه را کاهش می‌دهد. این اپلیکیشن نیازمند آزمایش‌های بیشتر است.دانشمندان مغز و اعصاب بریتانیا اپلیکیشنی طراحی کرده‌اند که گفته می‌شود به بیماران در مراحل ابتدایی زوال عقل (Dementia) کمک می‌کند تا حافظه خود را تقویت کنند.

 • 12 ۱۳۹۶-۰۴-۱۰ ۱۲:۱۵

  اشتباه نکنید سخت کوشی همواره شادی نمی آورد ا

  ساعت 24-به این فکر کنید که 18درصد کمتر افسرده بودید . همیشه فکر می‌کردیم کار زیاد باعث موفقیت می شود که نتیجه آن خوشحالی است . این طور نیست ؟ اشتباه است .اما از طرف دیگر تحقیقات ثابت کرده شاد بودن پیش نیاز موفقیت است و راه دیگری وجود ندارد . آیا می‌دانستید دانشمندان ثابت کردند توانایی‌های ما وقتی شاد هستیم در بالاترین بهره وری هستند .