همه‌ی خبرهای امروز
 • ۱۳۹۶-۰۲-۰۵ ۱۳:۳۹

  وضعیت جاده هراز امروز / وضعیت جاده فیروزکوه امروز / وضعیت جاده چالوس امروز

  آخرین وضعیت جاده های شمال (وضعیت جاده هراز /وضعیت جاده چالوس / وضعیت جاده فیروزکوه ) اعلام محدودیت‌های ترافیکی جاده های شمال

 • 45 ۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۹:۴۹

  استفاده از صفحه‌نمایش دیجیتال ۱۵و کم خواب شدن کودکان

  ساعت 24-صفحه‌نمایش کامپیوترها، تبلت‌ها و تلفن‌های هوشمند مخل خواب نوزادان و کودکان زیر ۳ سال است و هم بر کیفیت و هم بر کمیت خواب آنها تاثیر منفی می‌گذارد. هر یک ساعتی که نوزادان و کودکان در مجاورت و یا مقابل صفحه‌های نمایش دیجیتال سپری کنند، ۱۵ دقیقه خواب شب از دست می‌دهند.

 • 45 ۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۹:۴۲

  انسان چیز کمی از زمین می داند

  ساعت 24-زمین، بزرگترین سیاره خاکی منظومه شمسی، همواره شاهد تغییرات بسیار است، نه فقط پدیده های پر سرو صدایی نظیر آتشفشان و زمین لرزه بلکه رویدادهایی بسیار آرامتر نظیر تغییر قطبهای مغناطیسیِ زمین که ما به کمک فناوری ماهواره ای از آنها آگاه می شویم.سیاره زمین ۱۴۹.۶ میلیون کیلومتر با خورشید فاصله دارد. تا جایی که می دانیم تنها سیاره منظومه شمسی است که مساعد تکوین حیات بوده است.ژوزف آشباخر، مدیر برنامه رصد زمین از آژانس فضایی اروپایی می گوید: «سیاره زمین، سیاره منحصر بفردی است. ۷۰ درصد سطح زمین را آب تشکیل می دهد. خشکی وجود دارد که حرکتی تدریجی دارد. جو اطراف زمین سرشار از اکسیژن، نیتروژن، و بخار آب است. تمام اینها برای تکامل حیات روی سیاره ای مثل زمین، ضروری هستند.»

 • 35 ۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۰:۳۵

  انگشت شما فرمانده کارت اعتباری شما

  ساعت 24-به نظر می رسد راه امن تری برای خرید با کارت اعتباری باشدشرکت مسترکارد یک کارت اعتباری جدید را وارد بازار کرده که با اثر انگشت صاحب کارت، فعال می شود.

 • 35 ۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۰:۲۷

  مجموعه «روباتیک ادونسه» در دانمارک 

  ساعت 24-صنعت روباتیک در شهر «اودنسه» دانمارک از رونق بالایی برخوردار است. مجموعه موسوم به «روباتیک اودنسه» در این شهر، از بیش از ۲۰ سال پیش، اکوسیستمی برای پیشرفت و کمک به شرکتهای تجاری کوچک و متوسطی فراهم کرده است که در حوزه علوم روباتیک و بویژه روباتهای موسوم به «روبات همکار» فعالیت می کنند.

 • 2 ۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۰:۳۶

  کشف فیزیکدان ها علیه قانون دوم نیوتن

  ساعت 24-فیزیکدان ها مایعی با "جرم منفی" تولید کرده اند که وقتی نیرویی به آن وارد می شود با نقض قانون دوم نیوتن در جهت عکس به حرکت در آید.در زندگی روزمره، وقتی شیئی را هل می دهیم، در همان جهتی که نیرو به آن وارد شده شتاب می گیرد؛ رابطه ای که قانون دوم نیوتن آن را توضیح می دهد.

 • 2 ۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۰:۳۵

  اسرارسیاه چاله ها آشکار می شوند

  ساعت 24- انیشتین دانشمند نامدار جهان با ارایه نظریه نسبیت خود چهره دنیا را دگرگون کرد و ذهن آدمی را در مسیر تازه ای از اندیشیدن به دنیا قرارداد. این نظریه که در دانش جهانی به نظریه نسبیت عام مشهور است راه را برای اینکه دنیای مادی چگونه است را گسترده کرد و پیامدهای شگفت انگیزی درذهن و جان آدمی و جامعه ها بازکرد . این نظریه به دانشمندان کمک کرد که نگاه تازه ای به سماوات و سیاره ها داشته باشد.

 • 14 ۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۹:۴۶

  این کرم تخریب گر کشتی های بزرگ است

  ساعت 24-دانشمندان برای اولین بار چند "کرم کشتی" غول‌پیکر زنده را در فیلیپین یافته‌اند. تیمی از دانشمندان فرانسه و فیلیپین، پنج کرم کشتی بزرگ را در جزیره میندانائو در جنوب فیلیپین پیدا کرده‌اند.

 • 025 ۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۹:۳۰

  قمر یخی کیوان جایی برای زندگی انسان

  ساعت 24-سیاره شناسان می گویند قمر یخ زده کیوان، انسلادوس، اکنون ممکن است بهترین نقطه در منظومه شمسی برای جستجوی آثار حیات باشد.این ارزیابی در پی بررسی های تازه کاوشگر کاسینی به روی این قمر کوچک کیوان صورت می گیرد.

 • 3265 ۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۰:۲۲

  ماهیان پرورشی گیاهخوار می شوند

  ساعت 24-نیمی از ماهی هایی که در سراسر جهان مصرف می شوند، ماهی پرورشی است. گونه های مختلف این ماهی ها، اغلب گوشتخوارند، یعنی پودر یا روغن ماهی آزاد مصرف می کنند. اما هم منابع دریایی محدود است و هم تعداد استخرهای پرورش ماهی رو به افزایش.

 • 3265 ۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۰:۱۷

  تغییر شهر اراذل و اوباش در مکزیک با نقاشی های شاد

  ساعت 24-محله کوچکی در شهر «پاچوکا» در مکزیک تا همین چند وقت پیش بخاطر درگیری گروه های تبهکار و اراذل و اوباش معروف بود و گنگهای مواد مخدر که با هم بر سر قلمرو خود تا حد مرگ می جنگیدند اما اخیرا شهرک «پالمیتاس» نمای خود را تغییر داده که نشان از تغییرات مثبت داخلی نیز هست.

 • 3265 ۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۰:۱۱

  هورمون جنسی وریزش مو

  ساعت 24-سال‌هاست که هورمون "تستوسترون" به عنوان علت اصلی ریزش موی مردان مطرح می‌شود. نتایج پژوهشی جدید نشان می‌دهد که این هورمون جنسی مردانه بر رشد، ضخامت و ریزش مو تاثیر نمی‌گذارد.

 • 12 ۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۲:۰۱

  اثبات بی فایده بودن ساعت مچی هوشمند

  ساعت 24-مدیر عامل شرکت هوآوِی که خود تولیدکننده ساعت مچی هوشمند است، با "بی‌مصرف" خواندن این محصول جهان را شگفت‌زده کرد. تحقیقات نیز نشان می‌دهد که ۲۹ درصد مشتریان پس از خرید این محصول از آن استفاده نمی‌کنند.

 • 12 ۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۱:۵۹

  چای با طعم تخم مرغ درسفره چینی ها

  ساعت 24-در ذهن اروپایی‌ها، برنج، سس سویا و مزه‌های ترش و شیرین یادآور غذاهای چینی هستند. در این تلقی اما جای تخم انواع ماکیان خالی است که جزء جدایی ناپذیر خوراک چینی‌ها به شمار می‌روند.

 • 12 ۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۰:۴۱

  لنز چشمی من، کورم کرد

  ساعت 24-وقتی چشمان آیرین الکشیس به خارش افتادند فکر کرد که این حالت زود رفع می‌شود. اما نشد. دیری نگذشت که آیرین دچار درد طاقت‌فرسایی شد و بینایی آن چشم را از دست داد. علت این امر احتمالا چیزی بجز استفاده از لنز با دستان خیس نبود.

 • 12 ۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۰۹:۳۷

  قاچاق ماموت از سیبری روسیه به چین

  ساعت 24-ماموران گمرک در چین بیش از یک تن عاج ماموت، موجودی که هزاران سال قبل منقرض شد، را کشف کرده اند.

 • اب وهوا ۱۳۹۶-۰۱-۲۲ ۱۷:۱۵

  پژوهشی انقلابی برای درمان پارکینسون

  ساعت24-پژوهشگران به روشی دست یافته‌اند که ممکن است با استفاده از آن، بتوانند بیماری پارکینسون را درمان کنند. در این روش، کارکرد سلول‌های مغز تغییر داده می‌شود.

 • 25 ۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۶:۱۰

  دانش تازه در باره حفظ خاطره درمغز

  ساعت 24-دانشمندان موفق به کشف ساز و کار تازه ساخت و ذخیره خاطره درحافظه شده‌اند که حتی خود آنها را هم شگفت زده کرده است.یک گروه از پژوهشگران آمریکایی و ژاپنی پی برده‌اند که مغز از هررویدادی در زندگی یک فرد دو نسخه خاطره ذخیره می‌کند که یکی برای حال و دیگری برای تمام عمراست.

 • س ۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۰۹:۴۹

  از سِلفی تا بیانِ شخصی

  ساعت 24-نمایشگاهی با نام از «سِلفی تا بیان شخصی» (From Selfie to Self-Expression) در گالری ساعتچی لندن برپاشده است. این نمایشگاه به تاریخچه خودنگاره (نقاشی چهره خود) در پنج سده اخیر می پردازد؛ از آثار بزرگانی چون رامبرانت، ونگوگ و پیکاسو گرفته تا پدیده معاصر سلفی.

 • س ۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۰۹:۴۰

  در باره درد پاشنه

  ساعت 24-دردبا انسان زاده شده و هرگز انسانبدون درد زندگی نکرده است. درد ممکن است روحی و روانی باشد یا جسم آدمی را تسخیر کند. دردی نیست که خوشایند باشد و آدمی ازآن لذت ببرد. امارنج درد برای هرآآدمی در هرسن و سال و با هرمیزان توانایی جسمی آشنایی دیرپاست .

 • 25 ۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۰:۰۳

  مرگ و زندگی باسیگار و بی سیگار

  ساعت 24-یک دهم موارد مرگ در سراسر جهان، ناشی از مصرف دخانیات است. نتیجه یک پژوهش، این نرخ را در آلمان بیشتر نشان می‌دهد.

 • افسردگي ۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۰۹:۵۸

  300میلیون افسرده درجهان

  ساعت 24-سازمان بهداشت جهانی هفتم آوریل را روز جهانی «مبارزه با افسردگی» نامگذاری کرده است. افسردگی یک بیماری فراگیر است و امکان ابتلای به آن در تمام سنین وجود دارد.

 • 54 ۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۵۵

  یک گام تاپیدا کردن رقیب زمین

  ساعت 24-انسان از دورانی که به دانش جستجو برای یافتن علامت زندگی در سیاره هایی غیر از زمین دست پیداکرده است روزی را در این راه از دست نداده است.

 • 54 ۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۴۸

  "جغدشب" نمی گذارد شما بخوابید

  ساعت 24-"بد خواب شدم " تاصبح خوابم نبرد یکی از حرفهای شایع در دوران تازه زندگی انسان امروز است که شاید در گذشته های نه چندان دور اینقدر کاربرد نداشت.

 • 54 ۱۳۹۶-۰۱-۱۷ ۰۹:۵۲

  علت آمار بالاتر حمله قلبی در میان آتش نشان ها روشن شد

  ساعت 24-محققان می گویند که کار کردن در دمای بالا خطر حمله قلبی را افزایش می دهد.

 • چاقی ۱۳۹۶-۰۱-۱۷ ۰۹:۴۵

  داشتن چند کیلو اضافه وزن برای سلامت شما مفید است ؟

  خبر ناخوش کننده برای حتی کمی چاق ها

  ساعت 24-دکتر استوکس و تیمش، اطلاعات مربوط به بیش از ۲۲۵ هزار نفر بالای ۵۰ سال را مطالعه کردند تا ببینید آیا چاقی بر طول عمر آنها تاثیری داشته یا نه.چند سال قبل نتایج یک تحقیق علمی، باعث خوشحالی افرادی شد که از چند کیلو اضافه وزن رنج می‌بردند!

 • 522 ۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۰:۱۴

  ساعت بی خوابی در ِک آزمایش

  بی خوابی چه برسر مغز می آورد

  ساعت 24-بسیاری از افراد خواب راحتی ندارند و از اختلال در خواب رنج می‌برند. این افراد معمولاً درچار خستگی مفرط و ترس هستند و نمی‌توانند ذهن خود را به گونه‌ای شایسته به روی موضوعی مشخص متمرکز کنند.

 • 522 ۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۰:۰۷

  خودآگاهی وتوهم

  لازم نیست مغز بفهمد مغز چگونه کار می کند

  ساعت 24-دنیل دنت، فیلسوف و متخصص علوم شناختی می‌گوید که مغز انسان ماشینی متشکل از میلیاردها "روبات" کوچک است که همان نورون‌ها یا سلول‌های مغزی هستند. اما آیا مغز انسان واقعا یک اندام ویژه است؟ این فیلسوف ذهن در مصاحبه‌ای درباره خودآگاهی انسان بحث کرده است.

 • 25 ۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۹:۳۷

  3راه برای سحرخیزشدن

  ساعت 24- برای خیلی از کسانی که مجبورند صبح زود از خواب برخیزند خوشایندتر آن است که زنگ ساعت را خاموش کنند، غلتی در رختخواب بزنند و دو باره به خواب روند. کارشناسان به این افراد سه راه‌حل عملی پیشنهاد کرده‌اند.

 • 25 ۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۰۹:۰۳

  امید به یافتن ببر تاسمانی پس از ۸۰ سال

  ساعت 24-دانشمندان استرالیایی به زودی دست به یک جست‌وجوی گسترده در جهت پیدا کردن ببر (گرگ) تاسمانی (که گمان می‌رفت نسلش هشتاد سال قبل منقرض شده باشد) خواهند زد.